Header Ads

KASTAMONU'DA KAYAK SEZONU AÇILDI

 

2020 - 2021 Kayak Yarışma Sezonu Açıldı. İl faaliyet programında yer alan Kayak Spor Dalı Biathlon Disiplini İl Birinciliği Yarışması 19 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Yarışamaya, Kastamonu Akademi S.K. , Kastamonu Kayak S.K. , Kastamonu Doruk S.K. ve Kastamonu Yurdun Tepe G.S.K. dan 15 sporcu katıldı. Sporculara madalyalarını Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Reşat ASRAK, İl Spor Şube Müdürü Adem KELOĞLU, Kayak İl Temsilcisi Fırat ÇOŞKUN, Baş Hakem Suat HIRLI ve İlçe Jandarma Komutanı verdiler. Madalya töreni sonrası yöneticiler ve sporcular çevre temizliği yaparak örnek davranışta bulundular.

Kayak İl Temsilcisi Fırat ÇOŞKUN 'Şu an itibari ile yeterli kar olmadığından dolayı yarışmaları tekerlekli kayak ile yaptıklarını, Ülkemizde gelişmekte olan Biathlon branşının yaygınlaşması için Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Eylül ayında gönderilen lazer tüfekler ile aralıksız 3 aydır çalışan sporcuların yarışmalarda iyi performans gösterdiklerini, Türkiye Kayak Federasyonunun faaliyet programından yer alan Biathlon Türkiye Şampiyonasına hazırlandıklarını, önümüzdeki yıllarda sporcu sayısını daha da artırmayı hedeflediklerini' beyan etti.
Diğer taraftan; 'Kastamonu Akademi Spor Kulübü sporcusu Elanur ŞEPCİ ile Kastamonu Kayak Spor Kulübü sporcusu Özdenur ÖZDEN'in Genç Milli takımda olduklarını, 11-18 Aralık 2021 tarihinde Finlandiya'da düzenlenecek olan Avrupa Gençlik Oyunları Festivaline (EYOF) hazırlandıklarını, İnşallah Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek adına Kayak branşında Kastamonu tarihinde Avrupa Gençlik Oyunları Festivaline katılarak bir ilki gerçekleştirmeyi hedeflediklerini' ifade etti.
Blogger tarafından desteklenmektedir.