Header Ads

İŞİ BİLEN ADAM...İŞİ BİLEN BİLİR, BİLMEYEN DE KENDİ BİLİR...

Olimpik sporcu olan ( ? ) Hamza DURSUN’un, Mehmet GÜNEY Beye verdiği röportaja hak vermemek elde değil…

Gıda desteğinden tutun para desteğine, oradan da tutun yarışma desteğine… Gıda ve para desteğini anladık da yarışma desteği de nedir diye şaşırmayın. Başta Olimpik Sporcu ( ? ) Hamza Dursun olmak üzere İŞİ BİLENLER iyi bilir.

Ben bilmem…

Düzce ve Erzurum’da düzenlenen yarışmalarda ( Toplu çıkış olacak ama ) ilk üç sporcu arasında ki zaman farkına bakarsanız anlarsınız. Paralı asker ile arasında salisenin %1’i olduğu 5 yarışın dördünü AÇIK ARA kazanacaksın, Olimpiyatlarda paralı askere 2 dakika 17 saniye ile BURUN FARKIYLA geçileceksin. İŞİ BİLENLER iyi bilir.

Ben bilmem…Kul hakkının dini, ırkı, mezhebi olmaz. İlk 300 sporcu arasına girmek için kaç sporcunun hakkı nasıl yenir? Genç Milli sporcular yarışma esnasında nasıl durdurulur?  İŞİ BİLENLER iyi bilir.

Ben bilmem…Olimpiyata elini kolunu sallaya sallaya 46 FİS puanı ile gittiğine göre tabi ki de Avrupa Şampiyonasında da ikinci olmuşsundur. Hangi Gezegenin Avrupa Şampiyonasıydı bu. Uranüs mü, Jüpiter mi? FİS’in tarihinde olmayan bir yarışta ikinci olduysan, çok yakında seni Avrupa Şampiyonu da yaparlar. İŞİ BİLENLER iyi bilir.

Ben bilmem…

Federasyonların öncelikli görevi sporcu antrene etmek değildir, kulüplerinde en iyi antrene edilmiş sporcuları bütçe ve kontenjan doğrultusunda uluslararası yarışmalara katılımını sağlamaktır. Sporcuları devlet bütçesiyle 365 günün 300 gününü kamplarda geçirerek HARCIRAH için kamp yapmak değildir. İŞİ BİLENLER iyi bilir.

Ben bilmem…

Türkiye Cumhuriyetinde, her hangi bir Spor Bilimleri Fakültesinin Antrenörlük bölümünden 21-22 yaşında mezun olan birisi 3. Kademe Kıdemli Antrenör belgesiyle iş hayatına başlar ve A Milli takımını çalıştırma yeteneğine ve yeterliliğine sahiptir. Seni antrene edebilir lakin…

Hamza’ya hak vermemek elimde değil. Yerden göğe kadar haklısın. Ben de bu kadar İŞ BİLMEZ, CAHİL adamların arasında kalsaydım, bende bu röportajı verirdim.

Saygılar.

                                                                                                                            

Blogger tarafından desteklenmektedir.