Header Ads

KINAMA...Antrenör Muhammed KIZILARSLAN’ın iş akdine Türkiye Kayak Federasyonu mevcut yönetimi tarafından son verilmiştir. 2006 Torino Olimpiyatlarında Ülkemizi temsil eden, 2005 – 2006 yıllarında 2 kere üst üste Tekerlekli Kayak Dünya Şampiyonu olan ve yüzün üzerinde Uluslar arası yarışmalarda Ülkemizi başarı ile temsil eden Muhammed KIZILARSLAN’a  yapmış oldukları bu haksız uygulamadan dolayı Türkiye Kayak Federasyonu mevcut yönetimini KINIYORUZ. Seçim kazanmak için her türlü baskı ve tehdit ile delegelerimizin değiştirilmesini isteyen Federasyona boyun eğmeyeceğiz. Zalimlere karşı her zaman dik durduk, durmaya da devam edeceğiz.  

Konuyla ilgili olarak Muhammed KIZILARSLAN; ‘10 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Türkiye Kayak Federasyonunun 4. Olağan Genel Kurul geçici delege listesinin 9 Nisan 2018 tarihinde yayınlanmasının ardından Federasyonun mevcut yönetim kurulu üyesi H. P. tarafından ‘Akademi Spor Kulübü delegelerimizin isimlerinin değiştirilmesi, aksi taktirde iş akdime son vereceğini’ söyleyerek tehditte bulundu. Kendisine kulüp delegelerinin yönetim kurulu tarafından belirlendiğini, benim işimin alanda çalışarak Kastamonu adına başarılı sporcular yetiştirmek olduğunu, 2 yıl içerisinde yaptığım çalışmalar doğrultusunda yetiştirdiğim sporcuların 2017-2018 sezonunda Kastamonu adına 3 kupa ve 19 ulusal madalya kazandıklarını, 2 sporcumun Biathlon Milli takımı alt yapısında olduğunu ve 1 sporcumun Türkiye Şampiyonu olduğunu söyledim. Akabinde de 17 Nisan 2018 tarihinde muhasebe görevlisi tarafından aranarak işten çıkarıldığımı öğrendim. Hiç şüphem yoktur ki rızkı veren yüce Allah’tır. İşin enteresan tarafı Federasyon yönetim kurul üyesi H.P. tarafından Miraç Kandili gecesinde aranarak, rızkım ile tehdit etmesidir. İş akdime son verilmesi benim çalışmalarımı hiçbir şekilde engellemeyecektir. Allah’ın izniyle şampiyon sporcular çıkarmaya devam edeceğim.’ Dedi. 

Kulüp yöneticilerinden Fırat ÇOŞKUN konuyla ilgili olarak ‘ Federasyon yönetim kurul üyesi H.P. tarafından kendisinin de arandığını, aynı tehditlerin kendisine de yapıldığını, Kastamonu’da Kayak branşına ivme kazandıran değerli bir meslektaşının ekmeği ile oynanmasının ne ahlaka, ne insanlığa ne de inancımıza yakışmadığını, bunların amacının Ülke menfaatine değil sadece ve sadece kendi menfaatlerine hizmet etmek olduğunu, bu tip baskılara asla boyun eğmeyeceklerini, Uluslar arası arenada şanlı bayrağımızı göndere çekecek ahlaklı, başarılı sporcular yetiştirmeye devam edeceklerini, tek amaçlarının Ülke kayağına hizmet etmek olduğunu ve de bu tip uygulamaların Milli birliğimizi zedeleyebileceğini söyledi.Blogger tarafından desteklenmektedir.