Header Ads

KASTAMONU KAYAK TAKIMI TÜRKİYE 3. SÜ
Türkiye Kayak Federasyonunun faaliyet programında bulunan Kayaklı Koşu K2 ve Minikler Ligi Türkiye Şampiyonası Finalleri 6 - 8 Mart 2018 tarihleri arasında Erzurum'da düzenlendi. 
Kastamonu Kayaklı Koşu Minikler Takımı 1112 puan toplayarak Minikler Ligi Türkiye üçüncüsü oldu.
Finallerde Kastamonu Yurdun Tepe G.S.K. sporcularından Elanur ŞEPCİ, bir altın, bir gümüş madalya kazanarak K2 Ligi Çocuk Kızlar Kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken, Polat ALSAN bronz madalya kazandı. 
12 sporcu bir sonraki sezonda Kayak Liglerinde kalmayı başarırken, Elanur ŞEPCİ ve Zülal DEMİR K1 ligine yükselmeyi başardı.

Antrenörleri Fırat ÇOŞKUN ve Muhammed KIZILARSLAN; Öncelikle aldıkları kupayı aziz Şehitlerimize armağan ederek iki yıl önce Kastamonu'da kayaklı koşu takımını kurduklarını, geçen sezon 4 ulusal madalya ile kapattıkları sezonu, bu yıl 19 ulusal madalya, 3 kupa ile tamamlamanın mutluluğu içerisinde olduklarını, bu başarıya katkısı olan başta İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Kayak İl Temsilcisi Hüdaver ESKİ'ye, sporcu velilerine ve kulüp yöneticilerine çok teşekkür ettiklerini beyan ederek, hedeflerinin Kastamonu'ya Uluslararası madalya ve kupa kazandırmanın yanı sıra Milli değerlerimizi özümseyen nesiller yetiştirmek olduklarını söyledi.HER ŞEY GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN...
Blogger tarafından desteklenmektedir.