Header Ads

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONUNDAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA...


Bugün bazı internet sitelerinde yapılan habere göre; Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri tarafından Ilgaz Kayak Merkezi tesislerinde toprak kayması tespit edildiği, tesisin tekrardan güvenli hale gelmesi ve her hangi bir facianın yaşanması için tedbir amaçlı tesislerin kapatılması gerektiğini Türkiye Kayak Federasyonuna bildirdiği, bunun üzerine tesislerin halen açık olduğu haberi yer aldı.

Bunun üzerine Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı tarafından 06/12/2017 tarihinde resmi web sitesinden ( tkf.org.tr ) açıklama geldi

Kamuoyuna Açıklama;

Ilgaz Dağı Milli Parkı sınırları içinde bulunan otelimizde can ve mal güvenliği açısından tehlike olduğunu ifade eden haber bütünü ile gerçek dışı bir açıklamadır. Ilgaz dağı oteller bölgesinde bulunan hiçbir otel herhangi bir heyelan tehdidi altında değildir. Bu haberi gerçek hilafına üretenler hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.

Konu sadece kayak pistlerimizin 2-3 (iki-üç) yıldır süren iyileştirilmesi çalışmalarında federasyonumuzca tespit edilen toprak hareketlerinin engellenmesine (her dağda mevcuttur) yönelik Spor Genel Müdürlüğü’ne yapılan tedbirleri içeren talebin çarpıtılarak Ilgaz Dağında heyelan varmışçasına gösterilmesi ve bunun sezon öncesi servis edilmesi manidardır.

Dolayısıyla Türkiye Kayak Federasyonu’nun daha iyi hizmet sunabilmek için yapmış olduğu iyileştirme taleplerinin farklı kişilerce çarptırılmasına hem kış turizmi hem de bölge ekonomisi açısından vereceği zarar göz önünde bulundurularak kamuoyuna bu açıklama yapılmıştır.


Saygılarımızla
Türkiye Kayak Federasyonu
Blogger tarafından desteklenmektedir.