Header Ads

EYOWF Kafile Başkanları Semineri 25-26 Kasımda Erzurumda YapılacakAvrupa Olimpiyat Komitesi (EOC) tarafından düzenlenen ve 2017 Şubat ayında Erzurum’un ev sahipliğini yapacağı Avrupa Olimpik Gençlik Kış Festivali’nin (EYOWF) hazırlıkları sürüyor.

Yaklaşık 1500 sporcunun Erzurum’da ağırlanacağı etkinlik kapsamında Organizasyon Komitesi tarafından Winter EYOF Erzurum 2017’ye katılan 40’ı aşkın Avrupa ülkesi Kafile Başkanları, EOC EYOF Menajeri Katerina Nycova ve COCOM üyelerine hazırlıklar ve tesislerle ilgili bir seminer düzenlenecek.

EOC COCOM üyeleri 21 Kasım 2016 tarihinde Erzurum'a gelerek Eylül Ayında yaptıkları incelemelerden bu yana kaydedilen ilerlemeleri inceleyecek. Söz konusu toplantıda Komite Direktörleri yaptıkları çalışmalarla ilgili yaptıkları hazırlıkları rapor olarak sunacak.

25-26 Kasım 2016 tarihlerinde Organizasyon Komitesi Kafile Başkanlarına yaptıkları hazırlıklarla ilgili sunumlar yapacak. Kafile Başkanları daha sonra yarışma tesislerinde incelemelerde bulunacak.
 

Kaynak: Milli Olimpiyat Komitesi

EYOF Nedir?

Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları, bilinen kısa adıyla EYOF, Avrupalı 48 üye ülkenin katılımıyla iki yılda bir gerçekleştirilen spor etkinliği. Oyunlar, Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği tarafından örgütlenmektedir. EYOF, yaz ve kış aylarında gerçekleştirilen bir sportif etkinlik olup, ilk yaz organizasyonu 1991'de Brüksel, Belçika'da düzenlenmiştir. İlk kış organizasyonu ise Aosta'da yapılmıştır. EYOF'ta yalnızca Avrupa spor federasyonlarına bağlı sporcular yarışmaktadır.

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali, Erzurum'da düzenlenecek.

Erzurum EYOF 2017’a ev sahipliği yapacak. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılan EYOF(European Youth Olympic Festival) toplantısında 2017 organizasyonunun Erzurum’a verildiği bildirildi. Erzurum Winter Universiade 2011’den sonra Gençlik Oyunları bazında Avrupa’nın en büyük organizasyonuna da ev sahipliği yapacak. EYOF 2017 kapsamında ilde yeni spor tesisleri kurulacak. 2011 Summer EYOF’a Trabzon ev sahipliği yapmış, il stadyumdan yüzme salonuna kadar bir dizi tesis kazanmıştı.
Blogger tarafından desteklenmektedir.